Vína Mildner


Prioritou našeho rodinného vinařství je výroba a prodej moravských vín z našich vinic, nebo vinic od vybraných pěstitelů dodávajících pouze kvalitní surovinu z těch nejlepších viničních tratí. Podivín, ač město královské leží na rovině, sevřené největšími vinařskými obcemi, jako jsou Velké Bílovice, Rakvice, Lednice. Nejdůležitější je vždy kvalita suroviny, která je přímo odvislá od umístění vinice a odráží půdní a klimatické podmínky.
Naše vinice a surovinu, kterou nakupujeme najdete proto pouze v těch nejlepších viničních tratích, namátkou - Přítlucká hora,Šibeniční vrch - Mikulov (Rulandské šedé pěstované v BIO kvalitě), legendární trať Purmice v Perné (Ryzlink rýnský, Rulandské bílé), Podkoziperky - Rakvice (Zweigeltrebe, Veltlín zelený, ryzlink vlašský, Horní Věstonice - Pod Martinkou (Ryzlink vlašský), Lednice - Chardonnay, znojemsko. Díky značné rozmanitosti proplétající se třemi vinařskými podoblastmi a důrazem na individuální přístup ke každé surovině a odrůdě nenajdete u našich vín žádnou uniformitu. Vína jsou pestrá, složitá, kompletní, často vynikají díky půdním podmínkám a stáří vinice značnou minerálností. Stejně důležité jako je získání dokonalé suroviny je i její následné zpracování. Vycházíme z moderních i tradičních způsobů zpracování za použití šetrné technologie lisování na moderním, pneumatickém lisu. Surovina je dobře odkalena a tak je následně zajištěno perfektně čisté alkoholové kvašení převážně za pomoci ušlechtilých kvasinek. Rychlost a reduktivnost v celém průběhu zpracování a školení umožňuje výrobu vína bez použití antioxidačních přípravků jako je oxid siřičitý. Na vína nespěcháme. Vína zrají na vlastních kvasnicích, pokud to obsah kyselin dovoluje, vína na kvasnicích mícháme, čímž prohlubujeme jejich strukturu a komplexnost. Vznikají tak vína odrůdově čistá, jasná a bohatá s ovocným charakterem.

Vína Mildner - doprodej přívlastkových vín ročníku 2019

Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Veltlínské zelené, Sauvignon, Rulandské modré Rose, Zweigeltrebe.

Z ročníku 2019 dále připravujeme: Chardonnay a Rulandské modré. Tato vína zrají doposud na jemných kvasnicích v barikových a nerezových sudech. Jejich výroba probíhala tradiční metodou bez použití selektovaných kvasničních kultur.. Ve vínech proběhla samovolná malolaktická fermentace, vína doposud nebyla ošetřena, čiřena ani filtrována. Pouze 1 x stáčena z hrubých kalů a níásledně pravidelně míchána na jemných kalech.

Ročník 2020

Připravujeme pro vás vína ročníku 2020. Výběr bude značně omezen, předběžně počítáme s Irsay Oliver Frizzante, Hibernal, Pálava, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský

 
2009 © Radim Mildner, Česká republika